BUY TICKETS ONLINE!

CONTACT TV SHOWS ABOUT US - O NÁS PHOTOGALLERY
YOUTUBE TÝM - TEAM HILT FROM PRESS - Z TISKU 3D PHOTO

 

Ostrava uvidí premiéru triků Černého divadla
Ostrava - Českou premiéru unikátního představení černého divadla H. I. L.T. Praha, nazvaného Malovaný svět (na snímku ukázka z představení), připravil na čtvrtek 19. března Dům kultury města Ostravy.
    Režisérem a scenáristou souboru, který se vrací do Česka po letech úspěšného vystupování v Řecku, Německu, Ekvádoru a Indii, je ostravský rodák Theodor Hoidekr, jehož záměrem je prezentovat černé divadlo jako moderní show, využívající těch nejlepších a nejpůsobivějších scénických triků.
    Kromě efektů a triků, které může tento typ divadla nabídnout, je zajímavé i herecké obsazení. Hlavní roli kouzelné malířky ztvárnila Štěpánka Volfová, která se proslavila účinkováním v americkém filmu Letopisy Narnie – Princ Kaspian a v české komedii Jana Hřebejka U mě dobrý. Světová premiéra představení Malovaný svět se konala v lednu letošního roku v Kamani Auditoriu v New Delphi v Indii, kde se setkala s mimořádným ohlasem.
    „V Malovaném světě jsem se snažil o kombinaci jednoduchého děje a náročných hereckých výkonů, podtržených těmi nejlepšími černodivadelními efekty,“ řekl o svém nejnovějším představení Theodor Hoidekr. „Myslím si, že se mi podařilo vytvořit představení, přijatelné a srozumitelné jak pro dětského, tak i toho nejnáročnějšího dospělého diváka. Světovou premiéru Malovaného světa jsme uvedli v lednu letošního roku v rámci největšího asijského divadelního festivalu Bharat Rang Mahotsav v Indii a ohlasy v tamním prestižním tisku nasvědčují, že se mi záměr povedl. Do Ostravy se moc těším, prožil jsem v tomto městě nádherná léta dětství, na která se nezapomíná.“ Česká premiéra představení Malovaný svět začíná v Domě kultury města Ostravy v 19 hodin. V moravskoslezské metropoli se žánr černého divadla představí od pádu komunismu vůbec poprvé.
 

   
Ostrava - Malovaný svět
    Novinka z dílny černého divadla HILT bude mít dnes premiéru v domě kultury města Ostravy. Jedná se o unikátní představení černého divadla, ve kterém se objeví ověřené triky a obrazy skombinované s průvodním tématem, říká principál divadla Theodor Hoidekr. Představení mělo světovou premiéru letos v Indii, kde slavil velký divácký ohlas. V Ostravě se dnes uskuteční česká premiéra a to především díky tomu, že Hoidekr má k tomuto městu velmi blízko.
    "Je to pro mě srdeční záležitost. Před osmi lety jsem opustil svoji rodnou Ostravu a vydal se budovat kariéru do Prahy. Trvalo spousty let, než se mi začalo dařit a nyní po posledním návratu do zahraničí jsem se rozhodnul ke krátkému návratu do svého rodného města" zdůrazňuje ředitel divadla. Scénář představení, jeho režie a hudba jsou jeho autorskou záležitostí. Scénu a kostýmy navrhla Kateřina Černá.
    Příběhem diváky povede naše herečka Štěpánka Volfová. Její poslední úspěch je účinkování ve filmu Letopisy Narnie. V roli kouzelné malířky vykreslí celý svět, kde je každému světadílu přiřazen jiný pantomimický obraz s triky černého divadla. V závěru přestavení se na jevišti magicky zjeví obří zeměkoule a ta bude vržena mezi diváky, lákají tvůrci inscenace.
    Premiéra hry se uskuteční v 19:00 večer. 6. května se divadlo s inscenací např. vydá do Divadla opery a baletu v Ústí nad Labem.

autor: Martin Jiroušek

Unikátní představení černého divadla zavede do magického světa

Magická podívaná čeká divadelní fanoušky v úterý 13. dubna ve Vrchlického divadle v Lounech.

Vystoupí tam nezávislá divadelní skupina H.I.L.T.

Černé divadlo přiveze novou show s názvem Malovaný svět, plnou triků se světly a tmou. Ty spočívají na speciální divadelní technice, založené na UV efektu, tmě, speciálních barvách a černých hercích.

Skupina vznikla z černodivadelních umělců pražských divadel. „Hlavní myšlenkou bylo spojení sil a využití různých zkušeností v jedné skupině dohromady. V představení uvidíte plejádu těch nejlepších efektů a triků, které tento typ divadla může v současné době nabídnout. Hlavní roli kouzelné malířky ztvárnila Štěpánka Volfová, která se proslavila účinkováním v americkém filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian a v české komedii Jana Hřebejka. V roli kouzelné malířky vykreslí celý svět, kde je každému světadílu přiřazen jiný tanečně pantomimický obraz s triky,“ zve Jan Vnouček z lounského divadla.

 

Světová premiéra Malovaného světa se uskutečnila v loňském roce na festivalu v Indii, kde sklidila ohromný úspěch.

Nekomerční soubor černého divadla z Prahy na indickém festivalu


Bharat Rang Mahotsav 2009 je 11. ročníkem divadelního festivalu v Indii, který je dnes považován za největší v celé Asii. Letošního ročníku se zúčastní 53 souborů,z toho 13 mimoindických. Mezi divadelními soubory z celé Asie se kromě Polska, Švýcarska a Německa objeví i český soubor H.I.L.T. (Hoidekr Interactive Light Theatre) z Prahy. Festival je pořádán National School Of Drama India,proběhne 7.1.-15.1.2009. Podrobnosti jsou k nalezení na oficiálních stránkách festivalu www.nsdtheatrefest.com  


H.I.L.T. představí novou show Malovaný Svět 10.1.2009 ve velkolepém Kamani Auditorium v New Delhi. Toto představení bude zároveň světovou premiérou. Mezi 18ti vybranými soubory z celého festivalu vystoupí ještě 13.1.2009 v Lucknow. Ukázky tvorby a informace o působení souboru H.I.L.T. jsou k dispozici na www.blacklight-event.wbs.cz  


Účast na festivalu vznikla pozváním kulturní referentky České ambasády v New Delhi, paní Doris Kumarové a ředitelství National School of Drama India.


Vedoucí souboru, Theodor Hoidekr, uspořádal a zrežíroval již dříve dvě krátká vystoupení v New Delhi a v Bombaji. Malovaný svět je opět scánářem, režií a nově i hudbou jeho vlastní tvorbou a spoluprací dlouholetých kolegů Roberta Kúhnla, Kateřiny Černé, Romana Malého, Evžena Roučka, Lidyie Glavanákové a Kristiána Polívky. V hlavní roli se představí Štěpánka Volfová, novými přírustky v souboru jsou Kateřina Kordíková a Linda Hloušková, studentky taneční pedagogiky v Praze, které přispěly k představení tvorbou působivé choreografie.
       

 

 

TOPlist
-
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo