ČESKY ENGLISH DANSK DEUTSCH
ESPANOL FRANCAIS ITALIANO NEDERLANDS
NORSK POLSKI PORTUGUES SUOMEN KIELI
SVENSKA TURKCE 中國 日本の русский

FOTOGRAFIE KE STAŽENÍ ZDE / PHOTOS TO DOWNLOAD HERE: http://www.hilt-theatre.cz/phantom.zip

WORD TEXT ZDE: http://www.hilt-theatre.cz/tz_phantom_duben2015.docx

 

 

ZPRÁVA PRO MÉDIA

Nové představení PHANTOM kombinuje nadupanou taneční show s vizuálními efekty černého divadla

 

Praha, 30. 3. 2015 – Divadlo Royal na pražských Vinohradech uvádí do svého repertoáru novou show souboru černého divadla HILT pod názvem PHANTOM. Od premiéry 8. 4. 2015 bude k vidění každou středu ve 20 hodin. Hodinové představení posouvá černé divadlo do nové, moderní formy – 15 obrazů, které spojuje motiv maskou zahaleného fantoma – stojí především na náročných tanečních scénách a vizuálních efektech. 


Tajemná postava s maskou poprvé diváky okouzlila v roce 1916 v hororovém filmovém zpracování, které se nedochovalo. Po různých jevištních, muzikálových i filmových verzích přichází ve své světové premiéře poprvé formou černého divadla.

„V našich show je moderní tanec hlavním motivem. Vizuální efekty jej uvádí nebo doplňují létajícími tanečníky, postavami, které se zničehonic objeví na nečekaném místě, rekvizitami, které se proměňují v osoby nebo naplní scénu ostře zářícími paprsky světla skrze lidské tančící siluety stínohry,“ uvedl autor představení a představitel jedné z hlavních rolí Theodor Hoidekr.

Divadlo Royal diváky usadí v pohodlných křeslech u stolků v prostoru, který je udržován ve stylu 20. let, kam sahá jeho historie. Specifická atmosféra divadla, která stojí na dlouholeté tradici, tak nabídne divákům jedinečný zážitek, spojený s moderní taneční show černého divadla.

V čele devítičlenného souboru HILT stojí dvě osobnosti – Theodor Hoidekr a Štěpánka Pencová. Zakladatel a umělecký vedoucí HILTu, Theodor Hoidekr, sbíral zkušenosti s tímto divadelním žánrem třináct let jako tanečník i produkční nejen v Praze, ale také na Slovensku, na Maltě, v Řecku, v Německu, v jihoamerickém Ekvádoru a v Indii. Štěpánka Pencová působí vedle své dvanáctileté kariéry u černého divadla také v řadě činoherních a muzikálových divadlech a filmech české i zahraniční produkce - diváci jí mohli vidět například v představeních Divadla Na zábradlí, ve filmové Narnii a v letošním roce i v muzikálu Hudebního divadla Karlín The Addams family.

„Při zahraničních zájezdech pro mne bylo milým překvapením, že už od letiště nás vítali diváci a přijímali nás, jako vzácnou uměleckou návštěvu. Černé divadlo s takovou tradicí ve světě a navíc známé jako velký pojem pochází z naší země. Proto jsem založil HILT, spojil lidi zkušené v žánru černého divadla a vydal se na cestu nové éry této divadelní formy, ve které jsme spojili moderní hudební doprovod, různé taneční styly a tradiční černodivadelní efekty,“ dodává Theodor Hoidekr.

„Když jsme poprvé viděli článek o našem souboru na titulní straně indických Times, došlo nám, že úspěchu jsme dosáhli především díky úzké týmové spolupráci celého souboru. Spojili jsme dohromady skupinu lidí – profesionálních tanečníků, černoherců, techniků a kostýmních výtvarníků. Není to jen projekt konkurzem vybraných lidí, ale člověk se podívá vedle sebe na jeviště a vidí přátele. O to více jsme schopni dát divákům nejen show, ale i energii, která je v divadlech neviditelná,“ uvedla Štěpánka Pencová.

Je to již osm let, kdy poprvé skupina černého divadla HILT poprvé zazářila na jevišti. Paradoxem je, že svou existenční premiéru odstartovala v New Delhi v Indii a do jejich show byl zapojen bollywoodský herec Abhishek Bachchan, největší superstar indické filmové scény. Představení souboru HILT sklízela úspěchy nejen u diváků v České republice – např. v rámci turné po českých městech v roce 2009, ale také v zahraničí. Představení Malovaný svět poprvé spojilo prvky černého divadla s živým muzikálovým zpěvem.

Vizuální efekty, vznášející se postavy a kouzlo barev v nekonečném prostoru absolutní tmy nabízí divákovi dech beroucí divadelní zážitek.

PHANTOM černého divadla, divadlo Royal, Vinohradská 48, Praha 2

Premiéra: 8. 4. 2015 a reprízy každou středu od 20 hodin.

Předprodej vstupenek byl zahájen v sítích ticketportal.cz a smsticket.cz.

Více informací naleznete na: www.hilt-theatre.cz a www.leroyal.cz.

 

Kontakt pro média:

EMD consultants, Milan Deutsch, Tel: 775 556 587, E.mail: milan.deutsch@emd-pr.cz

 

 

 

 

 

TOPlist
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
CONTACT US - NAPISTE NAM
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo