HISTORY TOUR banner prvni

NAŠE BĚŽNÁ PŘEDSTAVENÍ V PRAZE V DIVADLE U VALŠŮ SE ŘÍDÍ CELOROČNÍM BĚŽNÝM PROGRAMEM ZDE

DIVADLO.CZ o NAŠEM TURNÉ: http://www.divadlo.cz/?clanky=nejvetsi-ceske-turne-cerneho-divadla-k-desetileti

Logo_samostatne_4C       TURNÉ HISTORY PŘISPÍVÁ NA POMOC SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

 

SLAVÍME 10 LET A OPĚT VYRÁŽÍME NA TURNÉ

Je to již 10 let, kdy se soubor HILT připojil k historii černého divadla. Černé divadlo, jako takové, má základnu u nás v České republice v Praze od šedesátých let. 

Nyní, kromě stále scény v Praze, mají diváci možnost je navštívit v mnoha divadlech po celé ČR během turné "HISTORY".

Toto turné přispívá na SOS dětské vesničky. 

Černé divadlo se stalo od svého vzniku světovým pojmem a fenoménem, zejména díky práci mnoha českých umělců. I v současnosti jsou Češi považováni v tomto oboru za světovou špičku. Černé divadlo jakkoli samotnými Čechy nedoceněné by mělo být považováno za "České rodinné stříbro", stejně jako "broušené sklo" nebo "české pivo". 

V současnosti působí v Praze aktivně 7 souborů černého divadla. Všechna úspěšně cestují po všech světových kontinentech a hrají pro různorodá publika z celého světa. Mezi nimi HILT Praha, slaví 10 let od svého založení. Původní techniky černého divadla po zkušenostech v jiných černých divadlech přizpůsobili nové době. V časech, kdy soubory na světových talentových soutěžích po celém světě toto umění napodobují. 

Celých 10 let se Černé divadlo HILT snaží přiblížit českému publiku tento žánr. Během své kariéry již navštívili pár významných českých divadel, jako Smetanův Dům v Litomyšli, Šaldovo divadlo v Liberci, Městské divadlo v Jablonci nad Nisou, Vrchlického divadlo v Lounech, Dům kultury města Ostravy nebo Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem. Moderní show, která je jiná, než činohra, opera, balet nebo muzikál - všechna publika HILT přijala s nadšením. I přesto, jak je běžné v jiných žánrech - v černém divadle na jevišti nepotkáte známe osobnosti populární hudby ani seriálů. Mají jen 60 minut na to, aby Vás zaujali bez toho, abyste je předtím znali z TV obrazovek nebo časopisů. V černém divadle je důležitý vizuální efekt a taneční výkon ve tmě. Tedy nepoznáte tváře herců ani tanečníků až do poslední chvíle, kterou je odhalení při děkovačce za plného světla.

Theodor Hoidekr, ředitel, režisér a tanečník Černého divadla HILT Praha, vede svou stálou pražskou scénu v Divadle U Valšů nedaleko Karlova mostu. Štěpánka Pencová (herečka malého vzrůstu), s Theodorem vede divadlo HILT a společně tvoří novinky na poli tohoto divadelního žánru. Ke svému desetiletí doplnili, jako první, černé divadlo o projekce na stropě divadla během představení nebo vytvořili první českou stínovou show Cinderella.

Na turné se vydávají s oběma programy, tedy s černým divadlem Phantom, které je výběrem nejlepších scén 2007-2017, nově obohaceným o projekce na stropě divadla. Druhým programem je Cinderella (Popelka) ve stínovém provedení - ovšem plátno děje je naplněno nejen stíny herců a tanečníků. Stíny všech zahrají v projekcích reálnych prostředí ve fotografiích Roberta Kühnla.

Za svou kariéru Theodor Hoidekr i Štěpánka Pencová procestovali Česko, Slovensko, Indii, Řecko, Německo, Ekvádor, Polsko nebo Maltu. Štěpánka Pencová si zahrála např. v opeře Salomé v DJKT Plzeň, v karlínském muzikálu The Addams Family nebo v činohře Šílenství v Divadle Na Zábradlí. Theodor Hoidekr se mimo černé divadlo projevil jako spolutanečník Yanny Fabian, Ivety Bartošové, Heidi Janků, Evy Pillarové nebo Kateřiny Brožové. Oba ředitelé a zakladatelé mají své umělecké aktivity zorganizované tak, aby jejich vlastní soubor HILT byl vždy na prvním místě. Navíc jsou celá léta blízkými přáteli.

Přesné termíny a místa turné po České republice budou brzy zveřejněna.  

vhodne pro deti od

bezbarierovy pristup

GROUP DISCOUNTS

SKUPINOVÉ SLEVY

PRIVATE SHOW FOR YOUR EVENT

SOUKROMÁ SHOW PRO VAŠI AKCI