Black Light Theatre HILT Blog Black light theatre Prague Teatro negro de Praga Schwarzlichttheater Prag Cerne divadlo HILT trailer Funny :-) TV commercial Tourist in Prague HILT Black light theatre Prague Black light theatre Prague Teatro negro de Praga Schwarzlichttheater Prag Cerne divadlo HILT trailer Funny :-) TV commercial Tourist in Prague HILT Black light theatre Prague Black light theatre Prague Teatro negro de Praga Schwarzlichttheater Prag Cerne divadlo HILT trailer
black light theatre hilt prague

Teatro Negro Praga HILT logo 2

photo and video black light theatre

contact black light theatre

press black light theatre

  Facebook_logo_square.png  tik-tok-logo-transparent-square-11582571927yuvdhqij5h.png  Instagram-logo-square.jpg  youtube-square-icon-250x250.png  297_whatsapp504.jpg  images.jpg

Černé divadlo a stínové divadlo HILT Praha

PROGRAM A VSTUPENKY na GOOUT.CZ - ČERNÉ DIVADLO HILT PRAHA

Heslem Černého divadla HILT je: „Musíte vstoupit do tmy, abyste spatřili světlo.“ Dvojnásobně oceněné divadlo na World Theatre Olympics 2018 v Indii, které zároveň nedávno vyprodalo 2000 míst v Teatro Nacional Guatemala Vás přivítá na domácí scéně v historickém prostoru s exkluzivními 50 místy.

Představení Magická komedie přitahuje diváky, kteří běžně do divadla nechodí. Neplatí zde konzervativní večerní oblečení, nejde o klasické provedení divadla. Spojení 12 různých tanečních obrazů ve tmě, kde pouze fosforeskující barvy svítí, pobaví děti, mládež, dospělé i rozverné babičky a dědečky. Komediální provedení nenechá jednu tvář bez úsměvu. Show je interaktivní a díky malému prostoru probíhá v přímém kontaktu s divákem.

Černé divadlo jako takové má svou historii od 60. let a Praha je známá jako světový „domov“ tohoto žánru. Rekvizity a herci se díky optickému klamu vznáší, objevují a zase mizí v absolutní tmě. Úspěch tento žánr má paradoxně nejvíce ve světě při svých velkých turné.

HILT je jedno z mála černých divadel, která přežila pandemii kovidu. Sídlí v centru Staré Prahy v podzemním kamenném prostoru se základy z 15. století. Diváci sedí v jedné rovině s dějištěm představení a jsou tak naprosto vtaženi do kouzla tmy a světel.


Show je vždy úterý, čtvrtek a sobota ve 20:30. "Představte si svět, kde se stírá hranice mezi realitou a iluzí, kde vizuály ožívají a příběhy uchvacují vaše smysly. Vítejte v říši černého divadla HILT. HILT v srdci staré Prahy nabízí jedinečnou směs podmanivého vyprávění a dynamickým vizuálem. Je to pohlcující zážitek, který vás vtáhne do mimořádného světa vytvořeného vizionářským režisérem Theodorem Hoidekrem. To není jen divadlo; je to zážitek, který překračuje hranice tradičních představení.“

"Černé divadlo HILT, narozené v srdci staré Prahy v roce 2007, bylo majákem inovativních divadelních představení. Vizionář Theodor Hoidekr tento koncept uvedl do života a vytvořil divadelní zážitek, který je stejně pohlcující jako strhující. Jak roky plynuly, HILT vyrostl z malé skupiny vášnivých umělců v divadelní soubor, který je uznávaný na celosvětové scéně. Zlom nastal v roce 2018, kdy se HILT stalo jediným českým divadlem, které získalo ne jednu, ale hned dvě ceny na prestižní světové divadelní olympiádě v Indii. To bylo důkazem jejich obětavosti, kreativity a fascinujících výkonů, které neustále podávali. Vliv HILT se nezastavil u ocenění. Vzali svou jedinečnou značku divadla na turné a uchvátili publikum široko daleko. Jedna pozoruhodná zastávka byla v Teatro Nacional Guatemala, kde vyprodali všech dva tisíce míst! Od začínajícího pražského divadelního souboru až po světově proslulou podívanou, HILT Black Light Theatre se skutečně prosadilo ve světě scénického umění.“

HILT Black Light Theatre je víc než jen show; je to smyslové dobrodružství, které na vás čeká. Představte si cestu do říše, kde se obyčejnost stává neobyčejnou, kde stíny tančí a barvy explodují. Kouzlo HILT Black Light Theatre je jedinečným zážitkem, symfonií světla a temnoty, která vás vtáhne do okouzlujícího příběhu. Je to dobrodružství, které je nemožné zopakovat, nezapomenutelná podívaná. "Ponořte se do podmanivého světa HILT Black Light Theatre. Zažijte kouzlo, zažijte příběh, zažijte podívanou, která na vás čeká."

ZÁZNAM ROZHOVORU "HVĚZDNÁ TALKSHOW" S DAVIDEM KASTLEM

Černé divadlo a stínové divadlo HILT Praha

HILT black light theatre Tickets

HILT jako host v Dobrém ránu na ČT

 

Jediné české divadlo nominované na World Theatre Olympics 2018 a zároveň na této Světové divadelní olympiádě v Indii skončilo se dvěma oceněními mezi soubory z celého světa! Více o celé akci píše Ministerstvo zahraničních věcí zde - https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/udalosti/black_light_theatre.html

 

guest-book

  

HILT Gott Boucek

 

 

 

O našem vystoupení na Žofíně po boku pana Karla Gotta:

http://www.mistnikultura.cz/cerne-divadlo-hilt-uvedlo-galavecer-na-zofine-s-karlem-gottem

 

 

 

 

 

Black light theatre - Černé divadlo

je druh divadelní produkce, který využívá princip černého kabinetu: na zatemněném jevišti nejsou černě odění herci proti černému pozadí vidět. Zato rekvizity, předměty a objekty, osvětlené zdroji ultrafialového záření nebo pohyblivými bodovými reflektory a vedené herci, proti pozadí září. Tím se stávají schopné pohybu a tedy i vlastního osobitého života.


  • Černé divadlo je speciální divadelní žánr, který má svou hlavní základnu v České republice (Praha).
  • Celá představení jsou magická. Herci a vše kolem nich se vznáší, objevuje se a mizí a jsou vizuálně porušovány základní fyzikální zákony.  
  • Toto tvoříme naší speciální divadelní technikou založenou na „UV efektu“, tmě, speciálních barvách a „černých hercích“.
  • Naše skupina vznikla z černodivadelních umělců Pražských divadel. Hlavní myšlenkou je spojení sil a použití našich různých zkušeností v jedné skupině dohromady.
  • Máme zkušenosti s vystupováním černých divadel po celém světě.
 
Dobrý den, jsem Theodor a budu Vám vyprávět o vzniku našeho černého divadla...
 
Nezávislá divadelní skupina H.I.L.T. vznikala celá léta. Všichni herci této skupiny pracovali léta v černodivadelních projektech po celé Praze, která je „domovem“ tohoto divadelního žánru.
 
Členové mají zkušenosti dohromady i mimo Prahu a to ve všech zemích světa. Černé divadlo je česká rarita často pozývaná cizími zeměmi, což nám otevřelo obzory pro práci v různých divadelních podmínkách a kulturách.
 
Vše začalo před lety malými projekty. Každý z nás tehdy pracoval pro jiné divadlo v Praze, ale naše spojení bylo stále silnější. Jednoho dne jsme se rozhodli založit tuto skupinu. Můj nápad existoval již léta a teď se začal uskutečňovat. Ještě dnes živě vidím stůl v pražské restauraci Václavka, sebe sedícího u stolu nad prázdným papírem, který byl během několika hodin plný nápadů na novou show. Bylo to v létě 2006. 
 
Než tehdy show vznikla, byli jsme pozváni indickou pobočkou agentury Ogilvy zahrát v Dillí na jejich reklamním večeru pro Motorolu. Pár týdnů jsem pracovali na jejich scénáři a v srpnu 2007 se naše skupina poprvé objevila na jevišti jako H.I.L.T. 
 
Po mém návratu z Ekvádoru (Jižní Amerika), kde jsem byl s jinou černodivadelní produkcí a návratu ostatních členů H.I.L.T.u z Dillí jsem začali pracovat na nové show. Divadlo Radka Brzobohatého projevilo zájem o naše představení a jeho uvádění. Vzhledem k tomu, že divadlo nese název dle české herecké legendy a patří jeho rodině, shodli jsme se na vystupování pod jejich záštitou DRB a show se nazvala komerčně „Magic Light Show“.
 
10.1. 2009 proběhla světová premiéra černého divadla Malovaný Svět  v rámci festivalu Bharat Rang Mahotsav v Indii, česká premiéra se konala dne 19.3.2009 v Domě kultury města Ostravy.
 
 
 
V současnosti má HILT svou stálou scénu a vytvořil mnoho celoveřerních i krátkých představení. Jako první české černé divadlo uvádíme i stínové divadlo.
 
"Od doby, kdy znám černé divadlo, můj život je naplněn kouzlem, které tento žánr dává..." Theodor
Powered by AllEvents.in