Teatro Negro Praga HILT logo 2  Facebook_logo_square.png  tik-tok-logo-transparent-square-11582571927yuvdhqij5h.png  Instagram-logo-square.jpg  youtube-square-icon-250x250.png  297_whatsapp504.jpg  images.jpg

ENTRADAS2024 6 POKUS

PROGRAM A VSTUPENKY na GOOUT.CZ - ČERNÉ DIVADLO HILT PRAHA

ZÁZNAM ROZHOVORU "HVĚZDNÁ TALKSHOW" S DAVIDEM KASTLEM Z 25.4.2021

Černé divadlo a stínové divadlo HILT Praha

HILT black light theatre Tickets

Náš divadelní soubor HILT jako host 14.5.2020 v Dobrém ránu na ČT

 

Jediné české divadlo nominované na World Theatre Olympics 2018 a zároveň na této Světové divadelní olympiádě v Indii skončilo se dvěma oceněními mezi soubory z celého světa! Více o celé akci píše Ministerstvo zahraničních věcí zde - https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/udalosti/black_light_theatre.html

 

guest-book

  

HILT Gott Boucek

 

 

 

O našem vystoupení na Žofíně po boku pana Karla Gotta:

http://www.mistnikultura.cz/cerne-divadlo-hilt-uvedlo-galavecer-na-zofine-s-karlem-gottem

 

 

 

 

 

Black light theatre - Černé divadlo

je druh divadelní produkce, který využívá princip černého kabinetu: na zatemněném jevišti nejsou černě odění herci proti černému pozadí vidět. Zato rekvizity, předměty a objekty, osvětlené zdroji ultrafialového záření nebo pohyblivými bodovými reflektory a vedené herci, proti pozadí září. Tím se stávají schopné pohybu a tedy i vlastního osobitého života.


  • Černé divadlo je speciální divadelní žánr, který má svou hlavní základnu v České republice (Praha).
  • Celá představení jsou magická. Herci a vše kolem nich se vznáší, objevuje se a mizí a jsou vizuálně porušovány základní fyzikální zákony.  
  • Toto tvoříme naší speciální divadelní technikou založenou na „UV efektu“, tmě, speciálních barvách a „černých hercích“.
  • Naše skupina vznikla z černodivadelních umělců Pražských divadel. Hlavní myšlenkou je spojení sil a použití našich různých zkušeností v jedné skupině dohromady.
  • Máme zkušenosti s vystupováním černých divadel po celém světě.
 
Dobrý den, jsem Theodor a budu Vám vyprávět o vzniku našeho černého divadla...
 
Nezávislá divadelní skupina H.I.L.T. vznikala celá léta. Všichni herci této skupiny pracovali léta v černodivadelních projektech po celé Praze, která je „domovem“ tohoto divadelního žánru.
 
Členové mají zkušenosti dohromady i mimo Prahu a to ve všech zemích světa. Černé divadlo je česká rarita často pozývaná cizími zeměmi, což nám otevřelo obzory pro práci v různých divadelních podmínkách a kulturách.
 
Vše začalo před lety malými projekty. Každý z nás tehdy pracoval pro jiné divadlo v Praze, ale naše spojení bylo stále silnější. Jednoho dne jsme se rozhodli založit tuto skupinu. Můj nápad existoval již léta a teď se začal uskutečňovat. Ještě dnes živě vidím stůl v pražské restauraci Václavka, sebe sedícího u stolu nad prázdným papírem, který byl během několika hodin plný nápadů na novou show. Bylo to v létě 2006. 
 
Než tehdy show vznikla, byli jsme pozváni indickou pobočkou agentury Ogilvy zahrát v Dillí na jejich reklamním večeru pro Motorolu. Pár týdnů jsem pracovali na jejich scénáři a v srpnu 2007 se naše skupina poprvé objevila na jevišti jako H.I.L.T. 
 
Po mém návratu z Ekvádoru (Jižní Amerika), kde jsem byl s jinou černodivadelní produkcí a návratu ostatních členů H.I.L.T.u z Dillí jsem začali pracovat na nové show. Divadlo Radka Brzobohatého projevilo zájem o naše představení a jeho uvádění. Vzhledem k tomu, že divadlo nese název dle české herecké legendy a patří jeho rodině, shodli jsme se na vystupování pod jejich záštitou DRB a show se nazvala komerčně „Magic Light Show“.
 
10.1. 2009 proběhla světová premiéra černého divadla Malovaný Svět  v rámci festivalu Bharat Rang Mahotsav v Indii, česká premiéra se konala dne 19.3.2009 v Domě kultury města Ostravy.
 
 
 
V současnosti má HILT svou stálou scénu a vytvořil mnoho celoveřerních i krátkých představení. Jako první české černé divadlo uvádíme i stínové divadlo.
 
"Od doby, kdy znám černé divadlo, můj život je naplněn kouzlem, které tento žánr dává..." Theodor

vhodne pro deti od

bezbarierovy pristup

GROUP DISCOUNTS

SKUPINOVÉ SLEVY

PRIVATE SHOW FOR YOUR EVENT

SOUKROMÁ SHOW PRO VAŠI AKCI

PARTNERS
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Kulturní akce a kultura - informuji.cz
Logo Atlas Česka
All events in City logo
CZeCOT logo