ČEŠI REŽÍROVALI ÚVODNÍ SHOW PRVNÍHO ELEKTROMOBILU POSRCHE

Celý svět prožívá zrození nového elektromobilu Porsche Taycan. Nikdo ovšem neví, že úvodní magickou show, která proběhla 6.9.2019 v Číně při odhalení tohoto modelu, je uměleckým počinem Čechů.

Vše začalo, když naše černé divadlo oslovil Zen Zhong a jeho agentura SeasonOnStage z Číny. Nechtěli od nás celý soubor. Potřebovali pouze režiséra a choreografku pro své tanečníky. Neváhal jsem oslovit mnoholetou kolegyni, tanečnici, choreografku, TV reportérku a fitness trenérku, Kisu Pivodovou (v tuto chvíli již Kisu Císařovou).

Zaslali jsme své životopisy, recenze na naše zkušenosti a čekali, jak se čínská agentura i celé zastupitelství Porsche rozhodnou. Mezi uchazeči si po 14 dnech čekání vybrali HILT Praha a nás dva jako režiséra a choreografku! Šťastná zpráva to byla. Ovšem když nám poslali termíny, kdy máme letět do Šanghaje, vyšlo to týden po životní události - svatbě Kisy a Jirky. Kisu čekaly nekonečné pracovní dny, aby nahnala předem své povinnosti, což se jí povedlo. A já jako režisér jsem musel spolupracovat na předem daném scénáři už po nocích, i po našich představeních v Praze v Divadle U Valšů. Ten měsíc jsme Kisa ani já téměř nespali. Tvořili jsme, mimo své práce, plány choreografie, plány prostoru i realizaci všeho, co scénář požadoval. Vzhledem k časovému posunu 6 hodin mezi Prahou a Šanghají naše noc byla šanghajským dnem.

Přišel den odletu a já měl pocit, že Zena Zhonga za ty dny několikahodinových mezinárodních hovorů a práce na scénáři, známe osobně. Přišlo mi vtipné, že náš hotel se jmenuje "JI", protože to zní typicky čínsky. Zároveň jsem si utahoval z Kisy, že namísto svatební cesty letí na týden do Šanghaje s kolegou z divadla. A tak jsme sedli do letadla směr Helsinki, kde byl přestup. Děsilo nás, že máme na přestup jen 45 minut, ale věřili jsme, že letecká společnost ví, co dělá a jaké letenky nám vydala.

Theo a Kisa na letisti

KRÁTKÉ ZTROSKOTÁNÍ VE FINSKU

Je známo, že letiště v Helsinkách je prostě jen dlouhá nudle. A ne krátká. Po výstupu z letadla, které mělo už tak několik minut zpoždění, jsme spěchali. Běželi jsme letištěm. Doběhli jsme ke gatu, odkud byl náš další odlet. 

 

vhodne pro deti od

bezbarierovy pristup

GROUP DISCOUNTS

SKUPINOVÉ SLEVY

PRIVATE SHOW FOR YOUR EVENT

SOUKROMÁ SHOW PRO VAŠI AKCI